Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Ważne przesłanie dr Wandy Półtawskiej dla Polski i Europy

Dr Wanda Półtawska

Monika Jaworska

Dr Wanda Półtawska

- To jest przesłanie konieczne, żeby Europa miała ludzi, którzy mają otwarte oczy i wiedzą kim są. Nie jesteś byle kim. Jesteś dzieckiem, ukochanym Tego, który Cię stworzył - te słowa wypowiedziała śp. dr Wanda Półtawska na VII Europejskim Festiwalu Roberta Schumana „Quo Vadis Europo XXI wieku”, który odbył się 20 maja 2023 r. w Ustroniu pod patronatem "Niedzieli" na terenie diecezji bielsko-żywieckiej. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia nakręconego przez Studio TV Niedziela.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dr Wanda Półtawska odeszła do Pana minionej nocy. Kilkakrotnie bywała na terenie diecezji bielsko-żywieckiej, przekazując ludziom ważne przesłania i odwołując się do nauczania Jana Pawła II, z którym wiele lat współpracowała i przyjaźniła się.

20 maja 2023 r. w Ustroniu odbył się VII Europejski Festiwal Roberta Schumana „Quo Vadis Europo XXI wieku”. Dr Wanda Półtawska skierowała na nim ważne przesłanie dla Europy, a Tygodnik Katolicki "Niedziela" objął to wydarzenie patronatem.To było ostatnie wydarzenie w tej diecezji z jej udziałem, co prawda - nie osobistym, ponieważ stan zdrowia uniemożliwiał jej przyjazd z Krakowa na Śląsk Cieszyński, ale specjalnie na ten cel dr W. Półtawska zgodziła się nagrać swoje wystąpienie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Przypominamy filmową relację z festiwalu - film został nakręcony przez Studio TV Niedziela.

Fragment wypowiedzi dr Wandy Półtawskiej od 5 minuty:

Reklama


Wcześniej większymi wydarzeniami z udziałem dr Wandy Półtawskiej w diecezji bielsko-żywieckiej były  seminaria naukowe zorganizowane w kwietniu 2016 i 2017 roku w Cieszynie - w miesiącu pamięci o więźniarkach niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück.

Filmowa relacja: https://muzeumsarkandra.ox.pl/aktualnosci/wyklad-dr-wandy-poltawskiej-online


Dr Wanda Półtawska była też współzałożycielką Studium Teologii Rodziny w Bielsku-Białej, w ramach którego słuchacze zdobywają wiedzę i formację nt. życia rodzinnego i małżeńskiego.

https://diecezja.bielsko.pl/dla-rodziny/dr-wanda-poltawska-kosciol-potrzebuje-swiadkow-ze-ludzie-potrafia-zyc-tak-jak-dyktuje-pan-bog/


https://diecezja.bielsko.pl/dla-rodziny/zmarla-wanda-poltawska/



Podziel się:

Oceń:

2023-10-25 09:59

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kardynał Schönborn: Europa potrzebuje „tak dla życia”

Kard. Schönborn

Katarzyna Artymiak

Kard. Schönborn

Europa potrzebuje „tak dla życia”. Podkreślił to kardynał Christoph Schönborn podczas sympozjum w Międzynarodowym Instytucie Teologicznym ITI w austriackim Trumau.

Więcej ...

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Karol Porwich/Niedziela

Więcej ...

Modlitwa nad turzańskimi mogiłami

2025-09-29 23:13
Modlitwa nad mogiłami w Turzy

Bartosz Walicki

Modlitwa nad mogiłami w Turzy

Jak co roku w trzecią niedzielę września mieszkańcy ziemi sokołowskiej podjęli w lesie turzańskim modlitwę w intencji ofiar „Małego Katynia”. Uroczystościom upamiętniającym pomordowanych przez Sowietów jesienią 1944 roku towarzyszyło zamyślenie na temat miłości Kościoła i Ojczyzny. Obecność kilkuset osób stanowiła wyraźny znak, że pielęgnowanie pamięci o przeszłości i trwanie przy wartościach chrześcijańskich nie są pustymi deklaracjami, ale wskazówkami na drodze codziennego życia.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kim są najbardziej znani archaniołowie?

Święci i błogosławieni

Kim są najbardziej znani archaniołowie?

Każdy, kto sobie tego życzy, może przyjąć Komunię...

Wiara

Każdy, kto sobie tego życzy, może przyjąć Komunię...

Egzorcyzm papieża Leona XIII.

Wiara

Egzorcyzm papieża Leona XIII. "Święty Michale...

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Wiara

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Ksiądz zmarł na zawał serca podczas Mszy św.

Kościół

Ksiądz zmarł na zawał serca podczas Mszy św.

Nowenna do św. Michała Archanioła

Wiara

Nowenna do św. Michała Archanioła

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Watykan/ Papież Leon XIV wprowadził nowy zwyczaj: wtorki...

Leon XIV

Watykan/ Papież Leon XIV wprowadził nowy zwyczaj: wtorki...

Bóg pomnaża dobro tych, którzy je czynią już teraz

Wiara

Bóg pomnaża dobro tych, którzy je czynią już teraz