Turniej WTA w Warszawie - Świątek dokończy półfinał w niedzielę

PAP

Drugi półfinał turnieju WTA na kortach twardych w Warszawie, w którym Iga Świątek mierzy się z Belgijką Yaniną Wickmayer, z powodu zapadających ciemności został przerwany przy stanie 6:1, 5:5 dla Polki i zostanie dokończony w niedzielę o godzinie 12.

Pierwotnie Świątek i Wickmayer miały rozegrać ćwierćfinały w piątek, jednak z powodu opadów deszczu zostały one przełożone na sobotę. Najpierw Polka pokonała Czeszkę Lindę Noskovą 6:1, 6:4, a później do półfinału awansowała Belgijka po zwycięstwie 6:4, 6:3 nad Brytyjką Heather Watson.

Walka o finał rozpoczęła się od prowadzenia 22-letniej raszynianki 2:0 i chociaż Wickmayer w kolejnym gemie ją przełamała, to liderka światowego rankingu wygrała cztery kolejne gemy i zakończyła pierwszą partię.

W drugim secie inicjatywa wciąż była po stronie Świątek, mimo że Belgijka grała lepiej niż wcześniej. Polka dwukrotnie ją przełamała, prowadziła już 5:2 i serwowała po zwycięstwo w meczu. Wtedy zanotowała jednak przestój, m.in. nie wykorzystała żadnego z trzech meczboli.

33-letnia Wickmayer, niegdyś 12. rakieta świata i półfinalistka US Open z 2009 roku, wykorzystała moment słabości ulubienicy gospodarzy, odpowiedziała dwoma przełamaniami i doprowadziła do remisu 5:5. W tym momencie mecz został przerwany, gdyż po zachodzie słońca widoczność była coraz słabsza, a obiekt nie ma sztucznego oświetlenia.

Spotkanie ma zostać wznowione w południe w niedzielę. Godzina późniejszego finału nie jest ustalona, zostanie on rozegrany po uzgodnieniu przez tenisistki i supervisora zawodów, po odpowiednim czasie na odpoczynek dla zwyciężczyni drugiego półfinału.

Świątek już poprawiła wynik z ubiegłorocznej edycji turnieju, gdy odpadła w ćwierćfinale po porażce z późniejszą triumfatorką, Francuzką Caroline Garcią.

Może też zostać pierwszą z biało-czerwonych, która w 27. edycji zawodów WTA w ojczyźnie awansuje do finału.

W pierwszej rundzie singla w Warszawie odpadły Maja Chwalińska i Weronika Ewald.

W niedzielnym finale debla zagrają natomiast Weronika Falkowska i Katarzyna Piter. Ich rywalkami będą Watson i Wickmayer.

Druga z rzędu edycja zawodów WTA w Warszawie rozgrywana jest na kortach twardych Legia Tenis&Golf przy ul. Myśliwieckiej 4A.

Wyniki półfinałów:

Laura Siegemund (Niemcy) - Tatjana Maria (Niemcy) 5:7, 6:3, 6:4
Iga Świątek (Polska, 1) - Yanina Wickmayer (Belgia) 6:1, 5:5 - przerwany z powodu ciemności

Iga Świątek

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek łatwo wygrała z Amerykanką Madison Keys 6:1, 6:3 i awansowała do finału turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Mecz trwał godzinę i 11 minut.

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

Prezes PiS: kto usuwa krzyże i atakuje wolność religijną - ten atakuje naszą cywilizację

2024-05-19 19:38

PAP/Marian Zubrzycki

Ktoś, kto chce usuwać krzyże, kto atakuje wolność religijną, atakuje także naszą cywilizację, która jest najbardziej życzliwa człowiekowi - mówił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński.