Reklama

Jasna Góra

Modlitwa różańcowa murem obronnym - rozpoczęły się rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej

BPJG

O tym, że modlitwa różańcowa wiążąca ludzkie serca staje się „murem obronnym” rodziny, Kościoła i Ojczyzny pod opieką Zwycięskiej Pani Jasnogórskiej przypomniał za bł. kard. Stefana Wyszyńskim - o. Piotr Stanikowski. Przeor klasztoru i Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin prowadzi rekolekcje dla członków i sympatyków Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Czterodniowe spotkanie odbywa się pod hasłem „Matka mojego Pana przychodzi do mnie”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- To wielki przywilej przeżywać ten czas z Jasnogórską Rodziną Różańcową, która wpisuje się w misyjność Kościoła - powiedział o. Stanikowski i zauważył, że czas rekolekcji jest też okazją, uczyć się od Maryi, jak być posłańcem Bożej miłości do ludzi. Podkreślił, że takie spotkania pozwalają przyjrzeć się Maryi, by zobaczyć w jaki sposób Ona przychodzi do każdego człowieka, aby potem Ją naśladować w codzienności, odkrywać swoje własne powołanie we wspólnotach.

- Rekolekcje są też odkrywaniem potęgi i siły modlitwy różańcowej, która powinna być murem obronnym każdej rodziny, wspólnoty, tak jak zachęcał bł. kard. Stefan Wyszyński - podkreślił o. Stanikowski. - Kiedy łączymy nasze serca w modlitwie różańcowej, ona chroni nasze rodziny, wspólnoty i cały świat, ponieważ Maryja jest Królową pokoju i wierzymy, że moc modlitwy różańcowej potrafi zrodzić pokój. Musi on najpierw narodzić się w naszych sercach, dopiero później może rozprzestrzenić się na cały świat - zauważył zakonnik i dodał, że modlitwa różańcowa jest wypełnieniem prośby Matki Bożej z Fatimy, aby w niej nie ustawać, teraz szczególnie zawierzając Ukrainę i Rosję Jej Niepokalanemu Sercu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Nauki rekolekcyjne o. Piotra Stanikowskiego będzie można wysłuchać codziennie o godz. 11.00 w Bazylice. Zakończą się w sobotę, 1 października. Są transmitowane na kanale Youtube Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i retransmitowane na antenie Radia Jasna Góra o godz. 15.15.

O. Marian Waligóra opiekun duchowy Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej powiedział, że spotkania mają na celu przybliżenie wiernych do Matki Bożej, a także budowanie wspólnoty.

W tym roku uczestnicy rekolekcji mogą też składać dary materialne dla ofiar wojny na Ukrainie, szczególnie dla ludzi, którzy schronili się w paulińskim klasztorze w Kamieńcu Podolskim. - Do szturmu modlitewnego, który podjęliśmy już na początku wojny, chcemy dołączyć też nasz dar materialny dla współbraci posługujących w Kamieńcu Podolskim, którzy opiekują się uchodźcami, właśnie z tych terenów ogarniętych wojną. Dar finansowy będzie cegiełką dla potrzebujących – wyjaśnił o. Waligóra.

Reklama

Na Rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej przybywają pielgrzymi z całej Polski, aby zawierzyć swoje życie Matce Bożej.

Pan Karol podkreślił, że modlitwa daje mu wewnętrzny spokój i nadzieję. Jest też podziękowaniem Matce Bożej za codzienną opiekę. - Modlitwa jest bardzo ważna, bo dzięki niej można wymodlić pokój światu. Różaniec według mnie jest wiążącą siłą każdego narodu - powiedział.

- Bardzo cenię sobie te coroczne rekolekcje, spotkanie z wspólnotą ludzi modlących się na różańcu, ich świadectwa, to mnie umacnia. Przez modlitwę różańcową powierzam wszystkie problemy Maryi i z Nią je rozwiązuję - powiedziała pani Zofia z Częstochowy.

Z kolei dla pani Grażyny różaniec jest „świętością”, która łączy się z rozważaniami biblijnymi.

W codziennym programie oprócz nauk rekolekcyjnych są: Msza św. o 9.00 w bazylice, Droga Krzyżowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja maryjna, a także Apel Jasnogórski. Podczas Rekolekcji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej zaplanowano także świadectwa o mocy modlitwy różańcowej w życiu, koncert pieśni maryjnych. Odbędzie się także spotkanie z s. Nullą ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża cudownie uzdrowioną za wstawiennictwem sł. Bożego kard. Wyszyńskiego w sobotę, 1 października, o godz. 17.00 w Sali Papieskiej.

Maria Bareła, Mirosława Szymusik @JasnaGóraNews

Podziel się:

Oceń:

2022-09-29 19:21

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Archidiecezja na Jasnej Górze

Marek Kępiński / BPJG

Wierni z terenu całej archidiecezji wrocławskiej odpowiedzieli na zaproszenie swojego Pasterza i licznie zgromadzili się na Jasnej Górze podczas trzynastej już diecezjalnej pielgrzymki.

Więcej ...

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

Więcej ...

Abp Gänswein: usunięcie z Watykanu było gorzkim osobistym doświadczeniem

2024-06-26 09:58

Włodzimierz Rędzioch

Arcybiskup Georg Gänswein postrzega swoją nominację na nuncjusza apostolskiego w krajach bałtyckich jako koniec swojego "wygnania". „Usunięcie z Watykanu przez papieża Franciszka było dla niego gorzkim osobistym doświadczeniem", powiedział były prywatny sekretarz papieża Benedykta XVI i emerytowany prefekt Domu Papieskiego niemieckiemu tygodnikowi "Die Tagespost" z Würzburga.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Niedziela Kielecka

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kościół

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Jak wygląda moja modlitwa?

Wiara

Jak wygląda moja modlitwa?

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?

Kościół

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?