Reklama

Niedziela Wrocławska

We Wrocławiu zabrzmiał „Głos Nienarodzonych”

Wrocławscy pro-liferzy przy

ks. Łukasz Romańczuk

Wrocławscy pro-liferzy przy "Głosie Nienarodoznych"

Dziś na Ostrowie Tumskim, każdy mógł oddać cześć życiu ludzkiemu, uderzając w dzwon, który symbolizuje głos poparcia dla życia osób nienarodzonych.

Dzwon w godzinach przedpołudniowych ustawiony był przy kościele NMP na Piasku. Od 14:00 - 19:00 można było go odnaleźć przy wejściu do Katedry wrocławskiej. Oprócz tego istniała możliwość rozmowy z organizatorami tego wydarzenia, osobami zaangażowanymi w ochronę życia poczętego, czy też podpisać się pod projektem obywatelskim „Stop Aborcji”.

Sprowadzenie dzwonu „Głos Nienarodzonych” to inicjatywa pro-liferów związanych z inicjatywą „Wrocław dla życia”, którzy przygotowują „Wrocławski Marsz dla Życia” - Z powodu pandemii organizacja marszu nie jest możliwa. Dlatego też chcemy, aby ten dzwon dał możliwość wyrażenia poparcia dzieci nienarodzonych, tych, którzy w swoim imieniu nie mogą się wypowiedzieć. Mamy nadzieję, że we wrześniu sytuacja pandemiczna będzie na tyle stabilna, że będziemy mogli spokojnie wyjść w naszym marszu na ulice Wrocławia - mówi Natalia Kuras.

Reklama

Wrocławianie bardzo pozytywnie przyjęli tę akcję - Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, że tak wiele osób podchodzi do nas i chce uderzyć w dzwon, aby oddać cześć życiu ludzkiemu. Pojawiają się także osoby, które nam mówią, że popierają aborcję, ale większość wyraża swoje poglądy pro-life, co nas bardzo cieszy - zaznacza Natalia.

Każdy, komu na sercu leży dobro i szacunek dla życia poczętego może włączyć się w inicjatywę „Wrocław dla życia” - Zapraszamy do współpracy każdego, kto chciałby stanąć po stronie życia. Chcielibyśmy, aby do naszego dzieła marszu włączały się wspólnoty, stowarzyszenia, grupy młodzieżowe, rówieśnicze, osoby starsze, młodsze. Mamy taki plan, aby zaprosić chrześcijańskich artystów. Każdy jest u nas mile widziany. Zresztą, organizatorzy „Marszu dla Życia” to osoby z różnych stowarzyszeń, którzy zaangażowani są w życie społeczne. Zrobimy wszystko, aby to wydarzenie było pełne radości, przy dużym udziale rodzin, a przez to będzie to zgromadzenie wszystkich pokoleń dolnoślązaków - opowiada N. Kuras.

Dzwon „Głos nienarodzonych” powstał w pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Wykonany jest z brązu, w tonacji f/1, o wadze 970 kg i średnicy 118 cm. Otoczony jest dwoma kodami genetycznymi, symbolizującymi rodziców: ojca i matkę. Na dzwonie zapisano słowa obrońcy życia, bł. ks. Jerzego Popiełuszki: „życie dziecka zaczyna się pod sercem matki”, a także przykazanie Boże „nie będziesz zabijał”.

Papież Franciszek, 23 września 2020 roku w Watykanie, jako pierwszy uderzył w dzwon i go pobłogosławił i skierował następujące przesłanie: „Niech jego głos budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie. Niech Bóg, jedyny i prawdziwy Dawca życia błogosławi Wam i Waszym rodzinom. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.

2021-06-13 22:37

Wybrane dla Ciebie

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę - już w drodze

2021-07-26 13:00

ks. Maciej Świgoń /Gość Niedzielny

W ciągu 19 dni przejdą 640 km – najdłuższa polska pielgrzymka z Helu na Jasną Górę wyruszyła wczoraj na szlak. Jubileusz 40. Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej jej uczestnicy będą świętować wyjątkowo: część z nich po dojściu na Jasna Górę wyruszy do Hiszpanii, by szlakiem Jakubowym dojść do Santiago de Compostela. Na trasę wyruszyło około 300 pielgrzymów.

Więcej ...

W. Brytania: W Glasgow spłonął kościół mający długie związki z Polską

2021-07-28 15:01

twitter.com/ArchdiocGlasgow

W Glasgow w nocy z wtorku na środę niemal doszczętnie spłonął katolicki kościół pod wezwaniem św. Szymona, który od II wojny światowej był duchowym centrum tamtejszej Polonii. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

Więcej ...

Rośnie liczba ataków na chrześcijan w Europie

2021-07-28 18:43

Karol Porwich/Niedziela

W ostatnich latach zwiększa się liczba przestępstw na tle religijnym w stosunku do chrześcijan w Europie, w tym m.in. w Szkocji. Przykładem może być ostatni atak na księdza, który miał miejsce w kościele archikatedralnym w Edynburgu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Św. Szarbel – przybytek, w którym Bóg objawia się...

Wiara

Św. Szarbel – przybytek, w którym Bóg objawia się...

Wiadomości

"Rzeczpospolita": Paszport dla wybranych

Iran: czy mistrz olimpijski jest terrorystą islamskim?

Sport

Iran: czy mistrz olimpijski jest terrorystą islamskim?

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Polska

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Polska

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

Kościół

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Kościół

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Św. Maria Magdalena – pierwszy świadek Zmartwychwstania

Święci i błogosławieni

Św. Maria Magdalena – pierwszy świadek Zmartwychwstania