French Open: Iga Świątek przegrała z Marią Sakkari w ćwierćfinale

PAP/EPA/IAN LANGSDON

Broniąca tytułu Iga Świątek przegrała z grecką tenisistką Marią Sakkari 4:6, 4:6 w ćwierćfinale wielkoszlemowego French Open.

Świątek i Sakkari były dwiema najwyżej notowanymi ćwierćfinalistkami tegorocznej edycji zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa. W przeszłości nieraz ze sobą trenowały, ale w środę zmierzyły się po raz pierwszy w oficjalnym meczu.

Greczynka przerwała imponująca serię Polki, która po raz drugi w karierze wystąpiła w wielkoszlemowym ćwierćfinale. Zawodniczka z Raszyna poprzednich 11 meczów z rzędu wygrała w Paryżu bez straty seta.

Obie piszą historię tenisa w swoich krajach. 20-letnia obecnie Świątek zrobiła to w ubiegłym roku w stolicy Francji - nikt inny z Polski nie wygrał wielkoszlemowej imprezy w singlu. Starsza o sześć lat Sakkari jest zaś pierwszą Greczynką w czołowej "ósemce" turnieju tej rangi. O awans do finału zagra w czwartek z Czeszką Barborą Krejcikovą.

Świątek, podobnie jak w poprzedniej edycji, łączyła we French Open występ w singlu z deblem. W drugiej z tych konkurencji we wtorek zapewniła sobie występ w półfinale.

2021-06-09 15:08

Iga Świątek: cały kraj mnie wspierał, bardzo mi to pomogło

Iga Świątek

Iga Świątek

„Cały kraj mnie wspierał, bardzo mi to pomogło” – powiedziała triumfatorka wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open Iga Świątek podczas niedzielnej konferencji prasowej w Paryżu.

Polscy kierowcy liczą kilometry i wspierają misjonarzy

2021-07-24 08:00

Jasna Góra: Jubileusz 800 lat Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

2021-07-24 18:16

BPJ

Jubileusz 800 lat istnienia świętował na Jasnej Górze Franciszkański Zakon Świeckich. Tercjarze modlili się o radość i odwagę w wyznawaniu Chrystusa, o umocnienie wiary, powołania w duchowości franciszkańskiej. - By z większą mocą nieść Ewangelię w dzisiejszych czasach, tak samo trudnych, skomplikowanych, jak osiem wieków temu – podkreślali.