Reklama

Aktualności

Papież pozdrowił pielgrzymów z Piekar Śląskich i zapowiedział spotkanie w sprawie Libanu

Grzegorz Gałązka

Po modlitwie „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty przypomniał o wczorajszej beatyfikacji trzech męczennicach z czasów wojny domowej, zapowiedział spotkanie zwierzchników religijnych Libanu oraz pozdrowił mężczyzn uczestniczących w pielgrzymce do sanktuarium matki Bożej Piekarskiej.

Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy Bracia i Siostry!

Reklama

Wczoraj w Astordze (Hiszpania) zostały beatyfikowane María Pilar Gullón Yturriaga, Octavia Iglesias Blanco i Olga Pérez-Monteserín Núñez. Te trzy odważne świeckie kobiety, naśladując Dobrego Samarytanina, poświęciły się opiece nad rannymi na polu walki, nie opuszczając ich w chwili zagrożenia, i zostały zabite z nienawiści do swej wiary. Chwalmy Pana za ich ewangeliczne świadectwo. Oklaskujmy nowe błogosławione!

1 lipca spotkam się w Watykanie z głównymi zwierzchnikami wspólnot chrześcijańskich obecnych w Libanie na dniu refleksji nad niepokojącą sytuacją w tym kraju i na wspólnej modlitwie o dar pokoju i zgody. Powierzam tę intencję wstawiennictwu Matki Bożej, tak czczonej w sanktuarium w Harissie, i już teraz proszę was, abyście towarzyszyli przygotowaniom do tego wydarzenia solidarną modlitwą, wypraszając dla tego umiłowanego kraju lepszą przyszłość.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego, a we Włoszech Narodowy Dzień Ulgi w Cierpieniu. Wyrażam wdzięczność za te inicjatywy; pamiętajmy, że bliskość jest „cennym balsamem, który daje wsparcie i pocieszenie tym, którzy cierpią w chorobie” (Orędzie na Światowy Dzień Chorego 2021).

Reklama

Dziś rano przyjąłem małą grupę wiernych, którzy przynieśli mi tłumaczenie całej Biblii w ich dialekcie. Uczynił to jedne człowiek, poświęcił na to lat pracy, napisane w 8 tomach, wszystko w dialekcie. Był obecny w tej grupie i powiedział mi, że czytał, modlił się i tłumaczył. Chciałbym podziękować za ten gest i jeszcze raz powiedzieć wam abyście czytali Biblię, abyście czytali Słowo Boże abyście znaleźli w nim siłę naszego życia. I powtórzę to po raz kolejny: zawsze zabierajcie ze sobą Nowy Testament, kieszonkową Ewangelię w torbie, w kieszeni , aby móc ją czytać o każdej porze dnia. W ten sposób znajdziemy Jezusa w Piśmie Świętym. Nauczymy się z przykładu tego człowieka, który przez 8 lat pracował aby to zrozumieć i powiedział mi, że uczynił to modląc się.

Serdecznie pozdrawiam was wszystkich z Rzymu, z Włoch i z innych krajów. Widzę, że jest Kanada, Kolumbia: musimy modlić się za Kolumbię. Jest też tutaj Polska, a także inne kraje. Pozdrawiam was wszystkich, a w szczególności mających przyjąć bierzmowanie z parafii Świętych Pierwszych Męczenników Rzymskich. Pozdrawiam pielgrzymów polskich i błogosławię uczestnikom wielkiej pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Piekarach Śląskich. I jak zwykle pozdrawiam młodzież Niepokalanej.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli. I proszę, nie zapomnijcie o mnie w modlitwie. Smacznego obiadu i do widzenia!

2021-05-30 12:51

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Uczeń to ktoś, kto czeka na Pana

Artur Stelmasiak

Potrzebie stałej gotowości oczekiwania na ostateczne spotkanie z Panem poświęcił swe rozważania przed modlitwą Anioł Pański Franciszek w niedzielę 7 sierpnia.

Więcej ...

Czarnek: Chcemy, by do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych

2021-08-05 10:31
Zdjęcie poglądowe

Fotolia.com

Zdjęcie poglądowe

Chcemy, by 1 września do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w wywiadzie dla "Kuriera Lubelskiego". Dodał, że jest przeciwnikiem obowiązku szczepień dla nauczycieli i uczniów.

Więcej ...

Kadrówka wyrusza z podkrakowskich Oleandrów do Kielc

2021-08-05 19:36

PAP

W piątek 6 sierpnia z krakowskich Oleandrów wyruszy 56. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej upamiętniający żołnierzy, którzy 6 sierpnia 1914 roku pod wodzą Józefa Piłsudskiego wyruszyli z krakowskich Oleandrów do zaboru rosyjskiego. 12 uczestnicy marszu dotrą do Kielc.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Do zobaczenia Andrzeju u Pana - w środę w wypadku...

Kościół

Do zobaczenia Andrzeju u Pana - w środę w wypadku...

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Wiara

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Brązowy medalista olimpijski tuż po zdobyciu medalu...

Kościół

Brązowy medalista olimpijski tuż po zdobyciu medalu...

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Ostatnia droga Franciszka

Niedziela Świdnicka

Ostatnia droga Franciszka

Odpust Porcjunkuli

Święta i uroczystości

Odpust Porcjunkuli

Tokio: olimpijskie złoto studenta UKSW

Tokio: olimpijskie złoto studenta UKSW

Warszawa: Abp Henryk Hoser w szpitalu w ciężkim stanie

Polska

Warszawa: Abp Henryk Hoser w szpitalu w ciężkim stanie

Nieznane fakty z udziału ks. Wyszyńskiego w Powstaniu...

Historia

Nieznane fakty z udziału ks. Wyszyńskiego w Powstaniu...