Reklama

Kościół

Już od dziś XI Konwencja Stanowa Rycerzy Kolumba

Pod hasłem „Kościół jest siłą tego Narodu”, zaczerpniętym z wypowiedzi ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, odbędzie się w Licheniu w dniach 21-22 maja 2021r. XI Stanowa Konwencja Rycerzy Kolumba w Polsce.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To doroczne spotkanie Rycerzy Kolumba i kapelanów Rad lokalnych z całej Polski, podczas którego kilkuset Delegatów podsumowuje ostatni rok działalności oraz wyznacza nowe cele na kolejny rok. Konwencja Stanowa to także czas na wyróżnienie i nagrodzenie najlepszych dzieł rycerskich, rodziny roku, a także wybrania członków Rady Stanowej na następny rok. W tym roku, ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne spowodowane pandemią, część wydarzeń tegorocznej Konwencji odbędzie się w trybie zdalnym.

Program XI Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce przedstawia się następująco:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

21 maja (piątek) godz. 14:00 – konferencja prasowa przed rozpoczęciem XI Konwencji Stanowej (transmisja za pośrednictwem Facebooka i Google Meet)

21 maja (piątek) godz. 17:00 – Msza św. w Bazylice w Licheniu na rozpoczęcie XI Konwencji Stanowej z udziałem księży Biskupów i kapelanów Rad lokalnych. Msza św. rozpocznie się uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Faustyny, św. Jana Pawła II oraz Założyciela Rycerzy Kolumba bł. Ks. Michaela McGivneya.

21 maja (piątek) – po Mszy św. w Bazylice w Licheniu odbędzie się spotkanie Rycerzy Kolumba z księżmi Biskupami i zaproszonymi gośćmi. Z udziałem obecnych Biskupów wręczona zostanie nagroda dla rodziny roku oraz nagrody dla Rad lokalnych wyróżnionych przez Radę Stanową za działalność programową. Po spotkaniu każdy z uczestników będzie miał możliwość uderzenia w dzwon „Głos Nienarodzonych” przed wejściem do Bazyliki (jednym z fundatorów dzwonu są Rycerze Kolumba w Polsce).

22 maja (sobota) godz. 10:00 – rozpoczęcie w wersji zdalnej sesji roboczej XI Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce.

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn. Wspólnotę założył bł. ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Ich zasadami są: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony członków. W Polsce obecni są od 15 lat i liczą ponad 6 tysięcy członków działających w ponad 200 parafiach na terenie 30 diecezji. Ich krajowym duszpasterzem, Kapelanem Stanowym jest Metropolita Częstochowski, abp Wacław Depo.

Reklama

Kontakt: Krzysztof Sietczyński, rozwoj@kofc.pl, 507 490 643

Link do transmisji Mszy św. na inaugurację XI Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce:

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2021-05-17 10:38

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Rozpoczęła się 136. Najwyższa Konwencja Rycerzy Kolumba

Tomasz Wawrzkowicz

Uroczystą Mszą świętą rozpoczęła się wczoraj 136. Najwyższa Konwencja Rycerzy Kolumba w Baltimore (USA). Mszę św. koncelebrowało 10 kardynałów - m.in. kard. Dolan, kard O'Malley, kard. Wuerl i kard. DiNardo - oraz ponad 100 arcybiskupów i biskupów z całego świata, a wśród nich m.in. Kapelan Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce abp Wacław Depo oraz abp Mieczysław Mokrzycki, ordynariusz Archidiecezji Lwowskiej.

Więcej ...

Kard. Ryś przy grobie Jana Pawła II: Dobrą Nowiną jest Osoba!

2024-04-18 08:15

@VaticanNewsPL / ks. Paweł Rytel-Andrianik

- Dobrą Nowiną nie jest jakaś historia, nie jest jakaś teoria. Dobrą Nowiną jest Osoba! Chrześcijaństwo rozpoczyna się wtedy, kiedy człowiek spotyka się z Osobą Jezusa Chrystusa. My ludziom opowiadamy bardzo wiele rzeczy, tylko wcale nie prowadzimy ich do spotkania z żywą Osobą – z Jezusem Chrystusem, a to Jezus jest Dobrą Nowiną - mówił kard. Grzegorz Ryś.

Więcej ...

Papież wprowadza zmiany w watykańskim sądownictwie

2024-04-19 17:15

PAP/MAURIZIO BRAMBATTI

„Doświadczenie zdobyte w ciągu ostatnich kilku lat w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości doprowadziło do konieczności podjęcia szeregu interwencji związanych z systemem sądowniczym Państwa Watykańskiego” - czytamy w najnowszym liście apostolskim w formie motu proprio opublikowanym dzisiaj. W ten sposób Franciszek dalej rozwija przepisy regulujące te kwestie. Zgodnie z nowymi wytycznymi zwykli sędziowie przestają sprawować urząd w wieku 75 lat, a sędziowie kardynałowie w wieku 80 lat.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Wiara

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza

Kościół

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza