Reklama

Prezydent: w Polsce firmy mogą się rozwijać

PAP

W Polsce firmy mogą się dobrze rozwijać, jeżeli są mądrzy, inteligentni ludzie, pracownicy oddani firmie; jeżeli jest wola budowania tutaj na miejscu swojej pomyślności poprzez pracowitość, inteligencję, wiedzę i doświadczenie - mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Prezydent Andrzej Duda złożył we wtorek wizytę w siedzibie firmy DEFRO w Rudzie Strawczyńskiej (woj. świętokrzyskie).

Andrzej Duda zwracał uwagę, że ta firma w swoim laboratorium badawczo-rozwojowym cały czas pracuje nad nowymi rozwiązaniami, które mają sprzyjać ochronie powietrza i klimatu, czyli minimalizować emisję pyłów oraz dwutlenku węgla.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Przypomniał, że DEFRO to założona w 1973 r. firma rodzinna, która w 1993 r., a późnej w 2000 r. przeszła "poważną zmianę rynkową a później". "Dzisiaj jest ogromnym przedsiębiorstwem; z małego zakładu ślusarskiego, w którym produkowane były bardzo różne urządzeni dla branży budowlanej, dla rolników, dzisiaj jest skupiona na produkcji ciepła, wchodząc w coraz to nowocześniejsze segmenty rynku" - mówił prezydent.

Dodał, że spółka należy do stowarzyszenia polskich producentów urządzeń wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych. "To nasze wyzwanie na przyszłość, także w aspekcie ochrony klimatu i cieszę się, że państwo tę produkcję u nas realizujecie" - powiedział Andrzej Duda.

Według prezydenta rozwój DEFR "to przykład, że w Polsce firmy mogą się dobrze rozwijać, jeżeli są mądrzy, inteligentni ludzie; jeżeli są pracownicy oddani firmie; jeżeli jest wola budowania tutaj na miejscu swojej pomyślności poprzez pracowitość, inteligencję oraz zdobywaną wiedzę i doświadczenie".

autor: Marzena Kozłowska, Janusz Majewski

mzk/ maj/ godl/

Podziel się:

Oceń:

2021-03-16 16:53

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Prezydent podpisał ustawę mającą zapewnić kadry medyczne w czasie epidemii

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę mającą zapewnić kadry medyczne w czasie epidemii – poinformowało we wtorek biuro prasowe jego kancelarii.

Więcej ...

Zmarł o. Józef Szańca OFMConv

2025-10-16 22:32

ks. Łukasz Romańczuk

Dziś zmarł o. Józef Szańca OFMConv. Miał 80 lat życia, 64 lata w zakonie i 56 lat w kapłaństwie. W ostatnim czasie posługiwał w parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu.

Więcej ...

Nuncjusz apostolski w Polsce spotkał się z paulistami

2025-10-17 18:59
Nuncjusz apostolski w Polsce abp Antonio Giudo Filipazzi.

@Vatican Media

Nuncjusz apostolski w Polsce abp Antonio Giudo Filipazzi.

Trzeba być, aby potem działać. Trzeba najpierw zatroszczyć się o siebie, o swoją duchową kondycję, aby potem móc służyć innym, według charyzmatu, który jako zgromadzenie otrzymaliście - powiedział nuncjusz apostolski w Polsce abp Antonio Giudo Filipazzi do paulistów, zgromadzonych w Warszawie na swojej interkapitule.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Polka zagra Maryję w „Pasji 2”. Mel Gibson rozpoczął...

W wolnej chwili

Polka zagra Maryję w „Pasji 2”. Mel Gibson rozpoczął...

Nowenna do św. Jana Pawła II

Modlitwa

Nowenna do św. Jana Pawła II

Różaniec w trudnych sprawach ze świętą Ritą

Wiara

Różaniec w trudnych sprawach ze świętą Ritą

Czy akceptuję siebie i swoje życie takim, jakie jest?

Wiara

Czy akceptuję siebie i swoje życie takim, jakie jest?

Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Wiara

Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Nowenna do św. Teresy od Jezusa

Wiara

Nowenna do św. Teresy od Jezusa

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Skarby Serca Jezusowego objawione światu: nowenna do św....

Wiara

Skarby Serca Jezusowego objawione światu: nowenna do św....