Reklama

Wiadomości

Życie za milion podpisów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rycerze Kolumba w Polsce zbierają podpisy pod projektem ustawy, która doprowadzi do zaprzestania finansowania z budżetu UE aborcji i doświadczeń na embrionach ludzkich. Akcja ma związek z decyzją Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu, który 18 października 2011 r. wydał orzeczenie, że życie człowieka zaczyna się od chwili zapłodnienia. Rycerze Kolumba przyłączyli się tym samym do europejskiej inicjatywy "Jeden z Nas", której celem jest zebranie miliona podpisów w 2013 r. Artur Swend z radomskiej Rady Rycerzy Kolumba im. Matki Bożej Częstochowskiej, nawiązując do orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości powiedział, że embrion ludzki od samego początku wymaga szacunku i ma swoją godność. - To z kolei wyklucza w myśl tego orzeczenia "możliwość opatentowania jakiejkolwiek procedury, która zakłada niszczenie lub tego wymaga" - podkreślił Artur Swend. Dodał, że na tej podstawie przewodniczący włoskich ruchów pro-life Carlo Casini, ojciec inicjatywy ustawodawczej pod nazwą "Jeden z nas" zainicjował akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy, która ma doprowadzić do zaprzestania finansowania z budżetu UE aborcji i doświadczeń na embrionach ludzkich.

Pod adresem internetowym www.jedenznas.eu można już składać elektronicznie swoje podpisy. Po wejściu pod wskazany link, należy kliknąć w zielone okienko sign i "poprzyj". Instrukcja jest w języku polskim: trzeba wpisać obywatelstwo potem kolejno numer PESEL, adres zamieszkania, imię i nazwisko oraz zatwierdzić.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Celem inicjatywy "Jeden z Nas" jest zwiększenie obrony ludzkiego życia od momentu poczęcia w Europie - w ramach możliwości kompetencyjnych UE. Bazując na definicji embrionu ludzkiego jako początku rozwoju istoty ludzkiej - która została sformułowana w niedawnym wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (w sprawie Brüstle vs. Greenpeace) - by zapewnić spójność kompetencji unijnych w sprawach dotykających życia ludzkich embrionów, inicjatywa "Jeden z Nas" dąży do takiej zmiany prawa, by UE zakazała i zakończyła finansowanie aktywności, które wiążą się z niszczeniem ludzkich embrionów, w szczególności w obszarach badań, rozwoju i zdrowia publicznego. Można to uczynić poprzez zmiany w regulacjach finansowych UE, które regulują w jaki sposób są wydawane pieniądze z budżetu UE. Zakaz finansowania tego typu aktywności w znaczny sposób przyczyni się do ujednolicenia przepisów w ramach UE.

Reklama

Na stronie inicjatywy "Jeden z Nas" możemy przeczytać, że "jeżeli osiągniemy konsensus potwierdzony milionem lub więcej zebranych podpisów obywateli UE, mamy szansę na ustanowienie konkretnego standardu etycznego obowiązującego na terenie Unii i dotyczącego poszanowania godności każdego członka ludzkiej rodziny, bez względu na wiek (czy stopień rozwoju)". Upragnionym celem inicjatywy jest ustanowienie całkowitego zakazu tworzenia rozwiązań legislacyjnych w obszarze budżetu UE, których konsekwencją jest niszczenie ludzkiego życia.

Poparcie dla inicjatywy "Jeden z Nas" jest bardzo szerokie: Kościoły, politycy, posłowie do Parlamentu Europejskiego i liderzy społeczności oraz organizacji obywatelskich są zaangażowani we wspieranie inicjatywy na różne sposoby.

Podziel się:

Oceń:

2013-02-14 15:05

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Pallotyni w obronie życia

Metropolita łódzki wraz z ofiarodawcami przy dzwonie św. Wincentego Pallottiego

Maria Niedziela

Metropolita łódzki wraz z ofiarodawcami przy dzwonie św. Wincentego Pallottiego

Więcej ...

Bp Jezierski wydał edykt ws. procesu beatyfikacyjnego "doktor Oli"

2024-06-25 12:43

Adobe Stock

Edykt zawiadamiający o inicjatywie rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego lek. med. Aleksandry Gabrysiak - „doktor Oli” - wydał biskup elbląski Jacek Jezierski. Wcześniej nihil obstat na prowadzenie procesu udzieliła Dykasteria Spraw Kanonizacyjnych. Pozytywną opinię wyraziła również Konferencja Episkopatu Polski.

Więcej ...

Londyn: więcej ataków na chrześcijan

2024-06-26 07:21

Karol Porwich/Niedziela

Andreas Blum, proboszcz niemieckiej parafii św. Bonifacego w londyńskiej dzielnicy Eastend, zwrócił uwagę na konsekwencje konfliktu na Bliskim Wschodzie dla chrześcijan w Londynie. W angielskiej metropolii chrześcijanie stanowią obecnie mniej niż 50 procent mieszkańców miasta. Od czasu ataku Hamasu na Izrael wzrosła liczba ataków na wspólnoty chrześcijańskie w Londynie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kościół

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Niedziela Kielecka

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Jak wygląda moja modlitwa?

Wiara

Jak wygląda moja modlitwa?

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?

Kościół

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?