Reklama

Turystyka

Nasze propozycje

Japonia na wesoło

Adobe Stock

Kraj samurajów, sushi i sakur intryguje na wielu płaszczyznach.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Japonia jest pełna kontrastów, tu nowoczesność spotyka się z tradycją niemal na każdym kroku – w rozległych metropoliach obok nowoczesnych drapaczy chmur naszpikowanych neonami i skomplikowaną technologią można spotkać tradycyjne świątynie i klimatyczne ogrody nawiązujące do czasów samurajów. Twórcze połączenie tradycji z nowoczesnością sprawia, że Japonia jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla turystów. Co prawda nie każdy ma możliwość wyjazdu do Kraju Kwitnącej Wiśni, ale można go poznawać na różne sposoby, nawet nie ruszając się z domowej kanapy. Jeden z nich to gry o Japonii.

Reklama

Jednym z najbardziej ikonicznych elementów japońskiej kultury jest jej kuchnia. Stawiająca na świeżość i nieprzetworzone produkty, uwodzi podniebienia smakoszy minimalizmem. Jej wizytówką niewątpliwie jest sushi, do czego nawiązuje ciekawa gra karciana Sushi Go. Z okazji 10. rocznicy wydania tej bestsellerowej gry wydawnictwo Rebel wznowiło ją w limitowanej i jeszcze bardziej atrakcyjnej odsłonie. Gra pozwala poczuć się, jakbyśmy odwiedzili renomowany bar sushi. Każdy z graczy otrzymuje określoną liczbę kart, z których wybiera i zachowuje jedną, a resztę przekazuje sąsiadującej z nim osobie itd. Zgodnie z tym schematem zbieramy najbardziej optymalny dla nas zestaw kart – każde z dostępnych rodzajów sushi (odzwierciedlonych na karcie) daje nam inną punktację. Musimy więc wytężyć nasze umiejętności logicznego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika, aby zgarnąć najlepsze kąski sushi i zdobyć największą liczbę punktów. Sushi Go dzięki bogatemu wyposażeniu i unikatowej szacie graficznej sprawdza się w zabawie i jako prezent.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Według japońskich kronik, pierwszym cesarzem tego kraju był Jimmu, który zasiadł na chryzantemowym tronie w 660 r. przed Chr., co czyni Japonię jedną z najstarszych monarchii świata. Do tego elementu japońskiej tradycji nawiązuje fabuła pluszówki Takenoko. Wcielamy się w niej w rolę cesarskiego urzędnika, który zbiera niezbędne zasoby, by wykarmić pandę – nową maskotkę cesarza, którą otrzymał od chińskich dyplomatów. Gra urzeka swoim słodkim i ciepłym designem. Celem gry jest wykonywanie zadań zapisanych na kartach, które losujemy w czasie rozgrywki – np. jeden z graczy ma za zadanie doprowadzić do wzrostu zielonych bambusów, a inny musi skłonić pandę, aby zjadła te bambusy. Taka mechanika gry sprawia, że każda rozgrywka jest unikatowa. Takenoko wzbogacona jest o rozszerzenie Chibis – wprowadza ono do gry nowego zwierzaka – panią pandę oraz dodatkowe karty celów, co czyni grę jeszcze bardziej emocjonującą.

Reklama

Charakterystycznym elementem japońskiego krajobrazu, a także istotną częścią tamtejszej tradycji i sztuki jest sakura – kwitnące wiśnie. To symbol piękna i miłości, ale też ulotności życia oraz nadziei. Dlatego sakura staje się symbolem nowej odsłony popularnej serii gier Dorfromantik. Wydana przez IUVI Games Dorfromantik: Sakura to zaproszenie do wędrówki po Japonii, w czasie której poznajemy fragmenty tamtejszej kultury wpisane w krajobraz. W tej rodzinnej grze kafelkowej gracze wykonują określony zestaw zadań, a te polegają najczęściej na zgromadzeniu odpowiedniej liczby wskazanych terenów – zdobywamy w ten sposób punkty niezbędne do wyłonienia zwycięzcy. W efekcie powstaje przepiękna mapa odzwierciedlająca japońskie wioski i ogrody. Dorfromantik: Sakura jest relaksującym doświadczeniem, znakomitym pomysłem na rodzinne spędzenie czasu i naukę kooperacji.

Gry do nabycia:

ksiegarnia.niedziela.pl

tel. 34 324 36 45

ksiegarnia@niedziela.pl

Podziel się:

Oceń:

2025-06-03 14:38

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Japończycy odkrywają papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka

Przed papieską wizytą w Japonii mieszkańcy tego kraju poznają Franciszka i Kościół katolicki. W całym kraju organizowane są wykłady, wystawy i koncerty. Przygotowania do przyjazdu Ojca Świętego widać w kościołach, które już zostały przystrojone plakatami z portretem uśmiechniętego papieża

Więcej ...

Abp Fisichella: Rzym gotowy na przyjęcie młodych, spodziewamy się miliona pielgrzymów

2025-07-19 09:43

Vatican Media

Rzym jest gotowy na przyjęcie uczestników Jubileuszu Młodzieży – zapewnił dziennikarzy abp Rino Fisichella, który z ramienia Watykanu jest odpowiedzialny za organizację wydarzeń Roku Świętego. Ujawnił, że do Wiecznego Miasta wybierają się również młodzi Palestyńczycy, a konkretnie chrześcijanie z Betlejem. Wspomniał o tym w kontekście czwartkowego ataku na katolicki kościół Świętej Rodziny w Gazie. Przyznał, że budzi to ból i smutek.

Więcej ...

Rząd „zrzuca sukienki” z ręką na ambonie

2025-07-19 09:51
Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

W demokratycznym państwie prawa obowiązuje zasada: wolność słowa dla wszystkich. Nie tylko dla polityków, dziennikarzy czy celebrytów, ale również — a może przede wszystkim — dla tych, których głos formuje sumienia i buduje duchowe kręgosłupy narodu. Dlatego działania obecnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które przesłało do Watykanu notę formalną potępiającą kazania dwóch emerytowanych biskupów — Wiesława Meringa i Antoniego Długosza — budzą poważny niepokój. To nie tylko ingerencja w niezależność Kościoła, ale także jawna próba zastraszenia duchowieństwa i naruszenia podstawowych wolności obywatelskich.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Dobrowolnie poszli na pewną śmierć. Bł. Achilles...

Święci i błogosławieni

Dobrowolnie poszli na pewną śmierć. Bł. Achilles...

Nowenna do św. Krzysztofa

Wiara

Nowenna do św. Krzysztofa

Nowenna do św. Szarbela

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Wiara

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Świadectwo: 52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to...

Wiara

Świadectwo: 52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to...

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Wiara

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Co tak naprawdę powiedzieli biskupi na Jasnej Górze?

Kościół

Co tak naprawdę powiedzieli biskupi na Jasnej Górze?

Diecezja siedlecka: Ksiądz zmarł nagle w wieku 52 lat

Kościół

Diecezja siedlecka: Ksiądz zmarł nagle w wieku 52 lat