Niedziela Częstochowska

Klerycy z Częstochowy mistrzami Polski w tenisie stołowym

WSD w Częstochowie

Drużynowym mistrzem Polski w tenisie stołowym została drużyna WSD z Częstochowy podczas XVII Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym, które odbywały się w dniach 17-20 listopada w hali sportowej Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

Rozgrywki odbywały się w dwóch konkurencjach: drużynowej i indywidualnej. W tym roku do mistrzostw zgłosiło się 15 drużyn i w sumie wzięło w nich udział 48 zawodników. W mistrzostwach wzięli udział klerycy m.in. z Gdańska, Warszawy, Krakowa, Pelplina, Częstochowy, Sosnowca.

Mistrzostwa zainaugurował wraz z seminarzystami z całego kraju abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który objął patronat honorowy nad mistrzostwami.

W turnieju drużynowym na II miejscu znalazło się seminarium z Sosnowca, natomiast na III miejscu uplasowało się seminarium z Drohiczyna.

W turnieju indywidualnym kolejne miejsca zajęli: I miejsce - Ireneusz Gierczycki (WSD Opole), II miejsce - Tomasz Moczulski (WSD Drohiczyn), III miejsce - Norbert Turczynowski (WSD Legnica).

Pierwsze Mistrzostwa Polski WSD w tenisie stołowym zorganizowano w 1999 r. z inicjatywy ks. dr. Jana Wątroby, ówczesnego rektora częstochowskiego seminarium oraz kleryków działających w Klubie Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego WSD Częstochowa oraz Wiesława Pięty - wiceprezesa Klubu Uczelnianego AZS Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Początkowo rywalizowano w auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej, jednak już IV Mistrzostwa w 2002 r. odbyły się w nowo oddanej do użytku hali sportowej przy Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej.

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej został powołany uchwałą Zarządu Głównego z dnia 19 grudnia 1998 r. Częstochowskie Wyższe Seminarium Duchowne jest pierwszą uczelnią duchowną w Polsce, przy której powstał Klub Uczelniany AZS.

2014-11-19 15:13

Panczenistka Andżelika Wójcik wygrała zawody Pucharu Świata w Salt Lake City na 500 m.

Panczenistka Andżelika Wójcik czasem 36,775 s pobiła rekord Polski na 500 m i wygrała zawody Pucharu Świata w Salt Lake City. Najlepszy wynik w karierze uzyskała również sklasyfikowana w sobotę na 12. pozycji Kaja Ziomek - 37,394.

Bp Przybylski do LSO: bądźcie sługami słowa Bożego

2024-06-15 18:44