Liga włoska - gol Zielińskiego, Napoli nie zwalnia tempa

Piotr Zieliński ustalił wynik w 59. minucie.

PAP

Piotr Zieliński zdobył bramkę dla Napoli w wyjazdowym spotkaniu 5. kolejki włoskiej ekstraklasy z Sampdorią Genua, zakończonym zwycięstwem gości 4:0. Neapolitańczycy wygrali wszystkie mecze w Serie A od początku sezonu i zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Goście prowadzili dwoma golami już przed przerwą, a na listę strzelców wpisali się Nigeryjczyk Victor Osimhen (10.) i Hiszpan Fabian Ruiz (39.). Po zmianie stron swoją drugą bramkę zdobył Osimhen (50.), a Zieliński ustalił wynik w 59. minucie. To pierwszy gol Polaka w tym sezonie.

W lidze Napoli pozostaje niepokonane od 7 kwietnia, kiedy uległo Juventusowi Turyn 1:2. Późniejszy bilans to 11 zwycięstw i trzy remisy.

Zieliński grał do 68. minuty. Z kolei w ekipie gospodarzy do 71. na boisku był Bartosz Bereszyński.

W tabeli Napoli ma dwa punkty przewagi nad zespołami z Mediolanu - Interem, który we wtorek wygrał z Fiorentiną 2:1, oraz AC Milan. "Rossoneri" w środę pokonali u siebie beniaminka Venezię 2:0.

W rozegranym jednocześnie spotkaniu Torino zremisowało u siebie z Lazio Rzym 1:1. W składzie gospodarzy do 74. minuty grał Karol Linetty. "Byki" mają siedem punktów i są na 10. miejscu, stołeczny zespół, który wyrównał w doliczonym czasie gry dzięki 161. ligowej bramce Ciro Immobile, ma punkt więcej i jest siódmy.

W tej kolejce zwycięstwo - pierwsze w tym sezonie - odniósł także Juventus Turyn. Ekipa, której bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, przegrywała wprawdzie na wyjeździe ze Spezią 1:2, ale ostatecznie wygrała 3:2 i wydostała się ze strefy spadkowej. Obecnie ma pięć punktów i plasuje się na 12. pozycji.(PAP)

mm/ pp/

2021-09-23 20:46

6 tys. osób uwięzionych na statku u wybrzeży Włoch

Jest podejrzenie koronawirusa u dwójki pasażerów z Chin

Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego

2024-04-25 11:34

Karol Porwich/Niedziela

Zabawkarstwo drewniane ośrodka Łączna-Ostojów, oklejanka kurpiowska z Puszczy Białej, tradycja wykonywania palm wielkanocnych Kurpiów Puszczy Zielonej, Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę oraz pokłony feretronów podczas pielgrzymek na Kalwarię Wejherowską to nowe wpisy na Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Tworzona od 2013 roku lista liczy już 93 pozycje. Kolejnym wpisem do Krajowego rejestru dobrych praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego został natomiast konkurs „Palma Kurpiowska” w Łysych.